ethmaks.net

Zastanawialiście się nad alternatywą dla programów takich jak AnyDesk czy TeamViewer? Może coś z licencją opensource? Z naszej strony szybki poradnik jak skorzystać z narzędzia RustDesk do pobrania z oficjalnej strony producenta. Autorzy informują nas na wstępie, że mówimy o oprogramowaniu lekkim, bezpiecznym, prostym w użytkowaniu i co najważniejsze, darmowym. Po wejściu na ww. link dostajemy wybór instalatora w zależności od wersji systemu z jakiego aktualnie korzystamy.

Pobraliśmy wersję na komputery z systemem operacyjnym Windows, a będziemy łączyli się z komputerem pod kontrolą systemu Linux. Po uruchomieniu pobranego pliku, mamy możliwość stałej instalacji lub jednorazowego uruchomienia, my wybraliśmy instalację.

Po chwili, automatycznie został uruchomiony RustDesk. Po lewej stronie w kolumnie widnieje nasz ID (w opcjach możemy zmienić na bardziej przyjazną nazwę) oraz hasło. Na środku mamy możliwość wpisania ID komputera, którym chcemy sterować zdalnie oraz ostatnie połączenia.

Po wpisaniu ID komputera do którego będziemy się łączyć wyświetla się okienko z prośbą o wpisanie hasła.

Możemy również poczekać na akceptację połączenia z drugiej strony, jeżeli dostęp będzie autoryzowany przez drugiego użytkownika.

Po zaakceptowaniu połączenia, mamy dostęp zdalny do wybranego urządzenia.

Podobnie jak w innych aplikacjach tego typu RustDesk daje nam możliwość przesyłania plików między urządzeniami oraz kontaktu poprzez wbudowany chat.

Program pozwala na dostosowanie wielkości obrazu oraz jego jakości względem możliwości naszego połączenia z siecią.

Miało być szybko i prosto, jest szybko i prosto 🙂 Aplikacja spełnia swoje zadanie, używamy jej sporadycznie ale nigdy nie sprawiła nam problemu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments